Sandris Jaudzems

No 21.11.15 līdz 15.12.15 Kaņepes Kultūras centra pirmā stāva zālē bija apskatāma man izstāde “Skābs krējums”, kas radīta, iedvesmojoties no dāņu rakstnieces Suzannes Bregeres (Suzanne Brogger) grāmatas ar tādu pašu nosaukumu. Radot ilustrācijas, man nozīmīgi bija arī citi autori, kuru darbi fokusējas uz seksualitātes tematu, piemēram, Kristofera Raiena (Christopher Ryan) un Džeses Beringa (Jesse Bering) darbi “Sekss rītausmā” un “Izvirtulis”. Minētie autori savos darbos apskata seksualitātes tēmas no neierastiem skatpunktiem, nekautrīgi runājot par to, kas katram no mums svarīgs, ieskaitot pornogrāfiju un perversiju.

Links uz ekspresinterviju ar mani: http://www.arterritory.com/lv/zinas/5187-vai_maksla_ir_sekss_vai_sekss_ir_maksla

Šī paša gada 25.septembrī, pulksten 19 Hamburgas mākslinieku namā „Gängeviertel“ tika atklāta izstāde „Klassische Moderne Re-inszeniert", kurā piedalās virkne latviešu mākslinieku. Pēc Hamburgas mākslinieces Dagmāras Rauvaldes ielūguma mākslas biedrības „Octopus art projects“ rīkotajā izstādē piedalīsies mākslinieki Dita Lūse, Kristīna Rubīne, Sandris Jaudzems, Dace Lucia Kidd, Justīne Lūce, Jacopo Abis, Vitaly Stanislavsky, Alise Elf. Links: http://www.lsm.lv/lv/raksts/maksla/kultura/latviesu-makslinieki-piedalas-izstade-hamburga.a146864/?utm_source=facebook&utm_campaign=news&utm_medium=like_button

Sadarbības ar http://www.fotobus.lv/ un http://www.pandora.net/lv-lv trīs dienu darba rezultātā http://www.domina-shopping.lv/ iepirkšanās centrā tapa šīs simpātiskās Valentīna dienas apsveikumu skices veikala Pandora apmeklētājiem.  

Šīs dienasgrāmatas radīšana ir mans ieguldījums jaunā režisora Staņislava Tokalova pirmās pilnmetrāžas spēlfilmas "Tas, ko viņi neredz" tapšanā. Filma “Tas, ko viņi neredz” ir ar psiholoģiskas drāmas ar zinātniskās fantastikas elementiem. Sižeta pamatā ir medmāsas Elzas attiecības ar savu pacientu Nikolā, kurš eksperimentējot ar mākslīgā intelekta radīšanu ir nonācis dziļā komā. Nikolā gaida ilgs un grūts atveseļošanās periods, ko sarežģī mākslīgais intelekts Anna, kuras mērķis ir panākt, lai Nikolā piederētu tikai viņai. Dienasgrāmatā tiek attēlota Nikolā domas attīstības gaita dažādās tās stadijās. 

Gandrīz katru gadu Jēkabpils novada Zasā, amatniecības centrā "Rūme" notiek mākslinieku plenēri, kas dažreiz ir ne visai tradicionāli. 2013.gada vasarā, vienā no šādiem netradicionāliem plenēriem, 13 mākslinieki no Latvijas un Lietuvas kopīgi strādāja pie ilustrāciju radīšanas jaunai grāmatai - Raiņa dzejas krājuma bērniem "Satikšanās sabiedrībā". Jauno grāmatu un 2013.gada vasarā tapušo ilustrāciju oriģināldarbu izstādi sestdien, 28.martā svinīgi atvērām Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu literatūras centrā, 7.stāvā. Ilustrāciju izstādi Nacionālajā Bibliotēkā varēs apskatīt līdz pašām aprīļa beigām. 

Grāmata "Satikšanās sabiedrībā", sagaidot Raiņa un Aspazijas jubileju gadu, izdota 2014. gada nogalē Jēkabpils novadā. Izdevējs: biedrība "Sēļu pūrs". Grāmata tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu Zemgales kultūras programmas ietvaros.

Ar lepnumu atzīšos, ka grāmatas tapšanā piedalījos arī es un četras manas ilustrācijas kopā ar Raiņa dzejoļiem tagad ir apskatāmas LNB karājamies pie sienas, protams, var arī atšķirstīt dzejoļu krājumā.

 

Built with Berta.me